Pijavica je zázrak prírody, používaný hlavne v stredoveku a tým, že naozaj funguje, sa preniesol aj do týchto čias. Musí to byť pijavica lekárska, spoznáme ju podľa farebných pruhov na jej chrbte. Nie klasická pijavica, čo pláva v potoku.

Keď som mal cca 20 rokov, prišiel som prvý krát do styku s pijavicou. Mal som zdravotné problémy a ako každý človek, hľadal som všetky možné možnosti, ako sa uzdraviť. Jedným z nich bolo prikladanie pijavice. V tej dobe ma veľmi trápila únava a môžem povedať, že po terapii s pijavicami, som nevedel, čo to tá únava je. Nakoplo ma to ako 3 redbully.

Prvý krát som bol na tejto terapii u terapeutky niekde v Galante. Ona ma to naučila a následne som odchádzal s pijačkami domov. Teraz kupujem pijavice od skvelej terapeutky z Bratislavy, ona ich ma z farmy pijavíc lekárskych, ktorá je v Martine.

Jednej známej som ich v minulosti prikladal na kŕčové žily. Mala ich naozaj veľké, tak 2 cm nad kožu. Videl som zázrak na vlastné oči. Už po prvej terapii sa kŕčové žily stiahli, a cca po druhej-tretej z nich ostali čiarky. Prestali ju bolieť nohy a nevrátilo sa to ani po 4 rokoch, čo sme spolu boli v kontakte.

Ako lieči pijavica lekárska?

Mnoho ľudí si myslí, že lieči tak, že z Vás ťahá krv. Nie je to pravda. Pijavica lieči tak, že ako sa prehryzie cez kožu, púšťa do krvného obehu rôzne liečivé látky ako histamín, hirudonín a ďalšie bio prospešné látky. Trvá to cca 7 minút a následne si berie od vás krv, lebo z nej žije.

Ľudia, čo majú alergie na poštípanie včelou, by túto terapiu podstupovať nemali, ale to už všetko vysvetlí skúsený terapeut. Ja tu len zdieľam vlastnú skúsenosť.

Pijavice lekárske majú všestranné využitie.

Sú skvelé na:

  • Už spomínanú únavu, kŕčové žily
  • Bolesti hlavy (migrény)
  • Srdcovo-cievne ochorenie
  • Vysoký i nízky tlak
  • Chronické zápaly (kĺby, šlachy, nervy)
  • Zle sa hojace rany (bercové vredy)
  • Hemeroidy
  • a kadejaké ďalšie zdravotné problémy

Liečba pijavicou lekárskou sa používa v celom svete a dokonca v Nemecku ju pacientom prepláca zdravotná poisťovňa. Tak ak nemáš odpor k tomu, nebojíš sa pohľadu na krv, nemáš alergiu na histamín, poštipnutie hmyzom a si tomu otvorení/á, môžeš vyskúšať. Sám/sama uvidíš, či to je pre teba 🙂

PS: nebolí to. Je to také jemné šimranie na koši, trvá to chvíľu, kým sa prehryzie cez kožu. Potom jedna z látok, ktoré ti dáva, znecitlivuje miesto vpychu, tak ani poriadne necítiš, že ju máš na tele 🙂

Na záver odporúčam fantastickú terapeutku Henrietu, ktorá pracuje s pijavicami a pomáha takto mnohým ľuďom.

Share This

Páčil sa Vám článok?

Zdieľaním ho ďalej môžete niekomu pomôcť.