Prvú a zároveň najdôležitejšiu vec, ktorú potrebujeme spraviť, keď ochorieme, je prijať zodpovednosť za svoje zdravie. Často krát robíme presný opak. Odovzdávame ju do rúk druhým ľuďom. Vyhľadávame lekárov, liečiteľov, šamanov a dúfame, že oni budú tí, ktorí nás uzdravia.

Lenže do tejto šlamastiky sme sa dostali my sami a jedine my sami sa z nej dokážeme aj dostať. Niekto skôr, niekto neskôr, každého cesta z choroby po uzdravenie je iná a jedinečná. Preto to, čo pomohlo jedného, nemusí druhému.

Väčšina zdravotných problémov, psychických či fyzických, pramení z nášho detstva. Zo všetkých potlačených strachov, hnevov, smútkov, nenávisti, neschopnosť sa vyjadriť, nastaviť hranice, vedieť povedať „NIE“ a ďalších negatívnych emócií. 

Niektoré momenty z nášho detstva si nemusíme ani pamätať, lebo ľudská myseľ funguje tak, že keď sa stalo niečo veľmi traumatické, potlačí to veľmi hlboko do nevedomia. Vytlačí to z mysle, ale v hĺbke našej duše to stále je a odtiaľ nám to komplikuje život.

Kamkoľvek sa v živote pohneme alebo sa presťahujeme na opačný koniec zemegule, túto ťažobu, ktorú v sebe máme, si nesieme všade so sebou. Nečudo, že sa potom dostávame stále do tých istých problémov, stretávame stále takých ľudí a dostávame sa do podobných situácii. 

Čokoľvek si nesieme v sebe, deje sa nám navonok. Ako vnútri, tak aj vonku. Platí to vždy a všade. Akonáhle začneme v sebe upratovať (terapie a pod.), uzdravíme čo i len jednu silnú emóciu z detstva, odpustíme niekomu, na koho sme sa veeeľmi dlho hnevali, z nás spadnú 2 tony, cítime sa ľahší a okamžite sa táto vnútorná zmena začne prejavovať navonok. Niečo sa zmení. Možno ľudia na ulici sa budú viac usmievať, alebo Vám daný človek, na ktorého ste sa tak dlho hnevali, sám od seba zavolá. Mám s tým bohaté skúsenosti, deje sa to stále 🙂

Prvá vec na ceste k uzdraveniu je prijať zodpovednosť za svoje zdravie.

Sám seba nepovažujem za liečiteľa, skôr za sprostredkovateľa. Boh lieči, uzdravuje, ak je to v súlade s jeho vôľou, plánom, vašou karmou. Teda, ak za mnou prídete, nečakajte, že Vás uzdravím, neodovzdávajte mi vašu zodpovednosť, lebo tá je len a len vaša.

Začnite hľadať v sebe. Príčinu alebo príčiny vašich ochorení, problémov. Choroba neprišla zo dňa na deň, aj keď sa to tak väčšinou javí. Sú za ňou mesiace až roky neriešených vecí, ktoré sa kopili a kopili až dovtedy, kým neodstrelil dekel. Bum, ako v parnom hrnci. Občas treba upustiť paru, aby sa nepretlakoval.

Treba riešiť svoj život pred chorobou. Najlepšie formou terapií, kde Vás skúsený terapeut prevedie do príčin vašich zdravotných neduhov. Možností je mnoho, napr. Terapia Kvet, ktorú sa učím aj ja, ale môcť ju budem robiť až o rok. Terapia Cesta od Brandon Bays alebo terapia Ruš – tá je taká rozumovejšia, ale tiež veľmi dobrá a účinná. 

Liečenie rukami, kde energia od Boha (vyššej inteligencie) prúdi skrz mňa, dostane energiu tam, kde vaše telo to najviac potrebuje To miesto sa doplní, posilní, vyváži, lebo miesto na vašom tele, ktoré bolí, je extrémne vyťažené, vystresované, nie je tam toľko energie na fungovanie ako v ostatných častiach tela. 

Energia vždy prúdi tam, kde to telo najviac potrebuje. Môže to doslova nakopnúť váš proces sebauzdravovania, ale musíte aj Vy priložiť ruku k dielu. To je to, čo som hovoril o odovzdávaní zodpovednosti. 

Ja Vám podám pomocnú ruku, poskytnem užitočné rady, ale kráčať po tej ceste musíte sám/sama. Verte mi, stojí to za to.

Je pre mňa dôležité poznamenať, že neodsudzujem užívanie liekov. Sám som svedkom, že niekedy dokážu doslova zachrániť život. Píšem však o mojej ceste a ako sa podarilo mne uzdraviť. Všetky moje články a videá vychádzajú z toho poznania. Preto v žiadnom prípade neodporúčam vysádzanie liekov a svoj zdravotný stav vždy konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Share This

Páčil sa Vám článok?

Zdieľaním ho ďalej môžete niekomu pomôcť.