Bolesti hlavy, pri ktorých nepomáha ani obyčajná tabletka. Tieto nonstop trvajúce bolesti hlavy sú mi dôverne známe. Boli jedným z viacerých príznakov mojej ťažkej depresie, ktorou som trpel cca 6 rokov dozadu od písania tohto článku. 

Kým som nepochopil, čo mi prišla táto silná bolesť hlavy povedať povedať, načo ma prišla upozorniť, dovtedy tu bola. Toľko myšlienok som nosil v hlave v tej dobe. Nevedel som vypnúť, byť chvíľu v tichu, išlo to nonstop, bez prestávky a ako išli myšlienky nonstop, tak i bolesť hlavy. 

Preto i mnoho ľudí nepočujú svoj vnútorný hlas, intuíciu, svoje srdce, lebo srdce šepká, kým hlava hučí. Cez ten rachot nie je možné počuť to, čo hovorí veľmi potichu. Niekedy ani nevieme byť potichu, potrebujeme neustále podnety hluku (tv, rádio), aby sme prehučali sami seba, to čo vnútri nás kričí o pozornosť. Naše zranené vnútorné dieťa. 

Nevieme byť potichu, lebo akonáhle všetko stíchne, začnú vyliezať z nás všetky tie strachy, hnevy, neodpustenia, nenávisť a všetky tie uväznené emócie. Toľko sa prehlučujeme a zapchávame doslova ústa aj uši nášmu vnútornému dieťaťu, že raz exploduje ako sopka. Buchne to v ňom ako v parnom hrnci.

Ten výbuch sa volá choroba, rôzneho druhu. Vklude aj migréna, silná bolesť hlavy. Alebo rakovina, depresia a tak ďalej. Dosaďte si svoju, ak nejakú máte.

Dávnejšie som pochopil, že hlava je prepojená s črevami. Tak ak zajedáme tieto nespracované emócie a dávame do seba kadejaké ťažké jedlá na trávenie, nečudo, že sa hlava začína ozývať alebo že hneď po obede si potrebujeme dať kávu, aby sme sa nakopli. Všetko v tele je prepojené. 

Nato, aby sme sa doslova zbavili, krajšie povedané, uzdravili sa z bolesti hlavy, či inej choroby, potrebujeme sa začať čistiť zvnútra. Mne veľmi pomohli terapie, kde klienta vedie skúsený terapeut do jeho najťažších životných problémov, ktoré spôsobujú problémy v súčasnosti. Áno, treba nato aj odvahu. 

Pre uzdravenie je nezbytné sa vrátiť do tých našich najväčších bolestí. Lebo v nich je príčina všetkého, čo sa nám deje TERAZ.

Niekomu možno bude stačiť len zmeniť stravovanie. Každý jeden človek na tejto planéte je jedinečný a každý má inú cestu. To, čo pomohlo jednému, zaručene nemusí druhému. Každý tu má svoje pochopiť, naučiť sa. V tom je tá cesta krásna. 

Keď Vám niekto povie, že sa to nedá alebo to nie je možné, neverte mu. Je to jeho skúsenosť, s Vami to nemá nič spoločné. Vy na svoje odpovede musíte prísť sami. Chce to vytrvalosť a trpezlivosť. Nejde to hneď. Ani choroba neprišla zo dňa na deň, i keď to tak možno vyzerá.

Bolesti hlavy, či hocijaká iná choroba vznikla z dlhodobého potláčania.

Veď si spomeňte, koľko signálov/znamení ste dostali pred vypuknutím choroby. Koľko zastavení, koľko úrazov, nehôd, zakopnutí, koľko stopiek. Len sme nevnímali, tak ako nás má naša duša zastaviť, aby sme konečne počúvali?

Chorobou, ktorá nás konečne zastaví. Spomalí, aby sme mohli prehodnotiť svoj život. Vidieť veci inak, z iného uhľa pohľadu. My však ani nevieme, že toto nám prišla ukázať. Robíme to, čo sme boli naučení. Bežíme k lekárovi, liečiteľovi a myslíme si, že nás uzdraví a pritom jediní, ktorí to naozaj dokážu, sme my sami.

Share This

Páčil sa Vám článok?

Zdieľaním ho ďalej môžete niekomu pomôcť.