Niekedy v roku 2013 som mal cilinder na oboch očiach (zakrivenie rohovky) a obe oči -2. Teraz v súčasnosti v roku 2023 mám cilinder iba na jednom oku a jedno oko -0,75 a druhé -0,5. Nebol som na žiadnej laserovej operácii očí.

Cca 6 rokov dozadu, keď som bol vážne chorý a uzdravoval som sa bez liekov z ťažkej depresii, nonstop migrén, úzkostí a tak ďalej, som si začal uzdravovať aj svoj zrak.

Pochopil som 2 veci. Prvá bola, že telo je veľmi múdre a neustále s nami komunikuje. Pochopil som, že ak má niekto problém s očami, niečo nechce vidieť, resp. nechcel vidieť. Ja som toho zažil toľko, že nečudo, že sa mi tak zhoršil zrak.

Takto je to aj s ostatnými časťami tela, ktoré nám v symbolike len ukazujú, kde je problém a čo treba riešiť. Nohy ukazujú smer, ruky prácu, srdce lásku, pečeň hnev, uši, keď niečo nechceme počuť…

Druhú vec, ktorú som pochopil, bolo ako fungujú svaly.

Okuliare na oči sú ako sádra na zlomenú ruku. Svaly okolo očí sa prestanú namáhať, spohodlnejú, preto časom ľudia potrebujú stále silnejšie a silnejšie okuliare. Preto aj tak ťahajú oči, keď si dáme tie okuliare dole, lebo ochabnuté svaly sa začali opäť namáhať.

Keď máme sádru na ruke, ruka v sádre ochabuje, kým tá zdravá je pohyblivá. Keď po mesiaci dáme sádru dole, ruka je mlandravá a chvíľu trvá, kým bude taká ohybná ako tá zdravá.

Toto som si presne uvedomoval, keď som v 30 rokoch dal dole okuliare z očí. Oči ma ťahali, videl som rozostrene. Súčasne som aj riešil, čo som nechcel vidieť hlavne vo svojom detstve, uzdravoval som to v sebe, aj touto technikou a súčasne som si každý deň vsugerovával, že vidím ostro ako orol.

O pár mesiacov som okuliare už nepotreboval. Videl som fakt dobre. Po cca 2-3 rokoch som sa musel vrátiť k okuliarom, lebo som začal pracovať často pri počítači. Z toho sa mi už oči krížili. Navštívil som očnú optiku, kde som si dal spraviť vstupné vyšetrenie, na ktoré som bol sám veľmi zvedavý. A bolo mi povedané, že cilinder je len na jednom oku a obe oči mám iba -0,5. Potešilo.

Takže všetko sa dá, keď sa chce a keď človek začne pátrať hlboko v sebe. Telo s nami neustále komunikuje, signály, znamenia k nám chodia každý deň. Treba im byť len otvorení a začať si ich všímať.

PS: Laserová operácia očí je tiež riešenie, niekedy som to zvažoval. Je to trochu nákladnejšie riešenie a osobne netuším, ako dlho vydrží. Som názoru, že ak človek v sebe nevyrieši príčinu problému, skôr či neskôr sa všetko vráti. Hovorím to len z vlastným životných skúseností.

Share This

Páčil sa Vám článok?

Zdieľaním ho ďalej môžete niekomu pomôcť.